Beschrijving
Cantina La Veneranda Montefalco Umbria Rosso DOC
De nieuwe jaargang 2022 is er!
Wijnhuis La Veneranda produceert al sinds 1568 wijn en olijfolie in deze streek en bouwt voort op een zeer lange traditie. De naam „La Veneranda” is pas eind 20e eeuw ontstaan en verwijst naar Maria Aloisa, die vanaf 1827 het landgoed runde en de naam „La Veneranda” (de Eerwaarde) verdiende.
Met deze Montefalco Rosso, een cuvée van 3 druivenrassen, heeft La Veneranda een wijn gemaakt die weet te overtuigen: in de neus rode vruchten zoals kersen, aardbeien en frambozen. Op de gehemelte een aangename smaak, fris, met een goede balans in zuurgraad en harmonieus. De oogst vindt midden september plaats. Deze wijn kan tot 10 jaar bewaard worden.
De rijping van deze Montefalco Rosso DOC vindt plaats gedurende 18 maanden op eikenhouten vaten, gevolgd door een rijping van nog minstens 4 maanden op fles. De intens robijnrode kleur bekoort in het glas. Deze veelzijdige wijn past goed bij gerechten met pasta, zelfgemaakte pasta met ganzenvlees, rood vlees of lamsvlees. Drink deze wijn op een temperatuur van 16 tot 18 graden Celsius.
Land van herkomst: Italië
Jaargang: 2021
Alcoholpercentage: 15,0%
Druivenras: Sangiovese 65%, Merlot 10%, Sagrantino 25%
Prijs per liter: € 23,93
Bevat sulfieten
